Šiuo metu vis daugiau žmonių susidomi bonsai medeliais ir jų neapsakomu grožiu. Kartą pamatęs, negali atsispirti jų kerams. Taip atsitiko ir su manimi. Pirmąjį savo medelį aš nusipirkau iš draugo, ir tai nulėmė tolimesnį mano susidomėjimą šiuo mažuoju stebuklu.

Pagrindinė bonsai grožio paslaptis – išraiškingas, gan senai atrodantis medis, laikomas mažame inde. Amžius, harmonijos grožis ir įdomios struktūros, kurias gamta išreiškia augaluose, galėtų būti lyg tam tikra elegancija kaip atspindys to, ką gamtoje galima atrasti medžiuose ir būtent tai yra bandoma koncentruota forma išreikšti bonsai medeliuose.

Bonsai Kestutis Ptakauskas, Bonsai Studija, Ryto Rasos sodas

Bonsai menas buvo artimai susijęs su dzenbudistų vienuolynų tradicijomis ir įgavosakralinę prasmę. Miniatiūriniai, atitinkantys griežtus dzenbudizmo estetikos reikalavimus bonsai buvo vertinami kaip brangios sakralinės relikvijos, kurias rūpestingai perduodavo iš kartos į kartą. Šie ilgaamžiai medžiai įkūnijo gyvenimo tęstinumo idėją ir buvo suvokiami kaip savotiška gyvybės gija, siejanti įvairias kartas. Todėl daugeliui šiuo menu užsiimančių šeimų bonsai įgavo daug naujų, savitų simbolinių prasmių, be to, šie medeliai tapo tikrais meno kūriniais, skirtais filosofiniams apmąstymams bei meditacijoms.

Bonsai medeliai

Pas mus galite įsigyti Bonsai medelių! Padėsime išsirinkti, bei patarsime kaip prižiūrėti

Sakura medeliai

Pas mus galite įsigyti Sakura medelių! Padėsime išsirinkti, bei patarsime kaip prižiūrėti

Įrankiai

Pas mus galite įsigyti visus įrankius, kurių tik gali prireikti Bonsai medelių priežiūrai!

Bonsai – tai hobis, kuris jų savininkui suteikia galimybę nuolatos susidurti ir rūpintis augalu, dalyvauti įvairiose parodose ir taip aplankyti daugelį pasaulio šalių, ieškant yamadori klajoti po miškus ir kalnus, fotoaparatu įamžinti bonsai gimimą ir vystymąsi. Tai galimybė bendrauti su įvairių tautybių žmonėmis, susipažinimas su įvairiomis kultūromis bei jų tradicijomis. Galimybė patirti dar nepatirtų ir įdomių dalykų.  Be to, bonsai – tai gyvas organizmas, reikalaujantis nuolatinio dėmesio,jūs niekuomet nenuobodžiausite, todėl kad Jūsų žinių ir kūrybiškumo dėka jį galite  nuolatos tobulinti, nes bonsai niekada nebus baigtas. Todėl šis hobis skatina kūrybiškumą, fiziškai stiprina mūsų kūną,mankština smegenis ir grūdina sielą.