Kestutis Ptakauskas, bonsai studija, ryto rasos sodas, kaunas

Laukiame jūsų gegužės 11 d. 17.30 val. Radastų g. 2, 322 kamb.  Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje.

Kauno apskrities viešoji biblioteka ir leidykla „Aukso pieva“ kviečia į kelionių kultūros ciklo VITA MOBILE susitikimą su pasaulyje pripažintu japoniškų sodų kūrėju, menininku bei knygos „Ryto rasos sodas. Japoniška kultūra, dzeno sodai, arbatos ceremonija ir tradicijos, bonsų estetika ir menas“ autoriumi Kęstučiu Ptakausku.

Kęstučio Ptakausko darbai įvertinti daugybėje šalių: Japonijoje, Kinijoje, Pietų Korėjoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje, Anglijoje, Italijoje, Čekijoje, Slovakijoje ir kitur. Menininkas pelnytai vadinamas bonsų – mažųjų dekoratyvinių medelių – meistru, pasaulinio lygio bonsų instruktoriumi. Lietuvos vardą visame pasaulyje jis garsina dalyvaudamas įvairiose tarptautinėse parodose. Jo kurti sodai įvertinti platininiu, pačiu aukščiausiu, apdovanojimu, ne vienu medaliu, kitais aukščiausio lygio įvertinimais ir diplomais. Japoniškų sodų meistras pats rengia aukščiausio lygio bonsų parodas, Japonijos menų ir kultūros festivalius.

Knygoje „Ryto rasos sodas“ pristatoma japoniška kultūra, supažindinama su sausaisiais dzeno sodais, arbatos ceremonija ir tradicijomis, bonsų estetika bei menu. Remdamasis asmenine patirtimi, autorius dalijasi savo atradimais, pasakoja apie Tekančios Saulės šalies sodų kultūrą ir filosofiją, kurią pritaikė kurdamas savo Ryto rasos sodą Lietuvoje. Knygoje rasite arbatos namelių, žibintų, tiltelių aprašymų, sužinosite, kodėl kuriant japoniškus sodus toks svarbus sezoniškumas, galėsite pasigrožėti Kioto imperatoriškojo sodo vaizdais. Taip pat joje pateikiama patarimų, kaip mažoje erdvėje susikurti savo sodą. Knyga gausiai iliustruota spalvotomis autoriaus asmeninio archyvo nuotraukomis.

„Labai myliu gyvūnus ir gamtą. Man gera tarp medžių, tai gyvos būtybės, turinčios stiprią energiją. Tarp jų randu dvasinę ramybę, kurios stokoja žmonės. Medžiai supranta mano dvasinę būklę, jaučia, gydo sielą, net ir patyrus skaudžiausių išgyvenimų“, – apie didžiąją gyvenimo aistrą pasakoja VITA MOBILE svečias Kęstutis Ptakauskas.

Renginys nemokamas.