hobis-ar-menas

Tikras bonsai – tai meno kūrinys, sukurtas iš gyvos medžiagos– augalo. Tai dar viena tradicinė meno rūšis, bylojanti apie ypatingą japonų meilę gamtai.

Bonsai menas buvo artimai susijęs su dzenbudistų vienuolynų tradicijomis ir įgavosakralinę prasmę. Miniatiūriniai, atitinkantys griežtus dzenbudizmo estetikos reikalavimus bonsai buvo vertinami kaip brangios sakralinės relikvijos, kurias rūpestingai perduodavo iš kartos į kartą. Šie ilgaamžiai medžiai įkūnijo gyvenimo tęstinumo idėją ir buvo suvokiami kaip savotiška gyvybės gija, siejanti įvairias kartas. Todėl daugeliui šiuo menu užsiimančių šeimų bonsai įgavo daug naujų, savitų simbolinių prasmių, be to, šie medeliai tapo tikrais meno kūriniais, skirtais filosofiniams apmąstymams bei meditacijoms.

Bonsai – tai hobis, kuris jų savininkui suteikia galimybę nuolatos susidurti ir rūpintis augalu, dalyvauti įvairiose parodose ir taip aplankyti daugelį pasaulio šalių, ieškant yamadori klajoti po miškus ir kalnus, fotoaparatu įamžinti bonsai gimimą ir vystymąsi. Tai galimybė bendrauti su įvairių tautybių žmonėmis, susipažinimas su įvairiomis kultūromis bei jų tradicijomis. Galimybė patirti dar nepatirtų ir įdomių dalykų.  Be to, bonsai – tai gyvas organizmas, reikalaujantis nuolatinio dėmesio,jūs niekuomet nenuobodžiausite, todėl kad Jūsų žinių ir kūrybiškumo dėka jį galite  nuolatos tobulinti, nes bonsai niekada nebus baigtas.

Todėl šis hobis skatina kūrybiškumą, fiziškai stiprina mūsų kūną,mankština smegenis ir grūdina sielą.