pagrindaiNegalima teigti, kad vienas ar kitas dydis geras ar blogas. Tai priklauso nuo asmeninio skonio ir augimo greičio, ir eksponavimo regiono. Pirmas įspūdis toks, kad bonsai – tai miniatiūra, kurią lengva prižiūrėti ir kuriai reikia nedaug ploto, kad pradžiugintų mūsų kasdieninį gyvenimą. Tačiau, kiek tai susiję su pačiu medžiu, nereikia riboti jo dydžio, bet genėti taip, kad išryškėtų jo geriausios savybės.

Labai sunku klasifikuoti bonsai dydį. Pateikiame pagrindinį klasifikacijos metodą.

Omono bonsai – dideli bonsai

Maksimalus dydis yra apie 120 cm. aukščio be vazono, ir apibrėžiama ar jį gali pakelti vienas, du ar trys žmonės.

Jei jis didesnis ir aukštesnis negu 120 cm, vadinamas HACHI-UYE ir eksponuojamas kieme arba laikinai eksponuojamas dideliame pastate.

CHUMONO BONSAI – vidutinio dydžio bonsai

Tokį dydį gali pakelti vidutinio stambumo žmogus ir aukštis nuo 45cm pėdos iki 90 cm.

Toks dydis geriausias ekspozicijai ir jį pakankamai lengva prižiūrėti.

KATADE-MOCHI BONSAI – viena ranka pakeliami bonsai

Dydis nuo 20 cm. iki 38 cm. priklausomai nuo medžio stiliaus.

Į šią kategoriją neįeina į uolas lipantys medžiai.

Tai populiariausias dydis tarp bonsai augintojų.

KOMONO BONSAI – maži bonsai

Nuo 10cm. iki 18 cm. medeliai. Tokį dydį labai sunku išauginti su visomis detalėmis, kad miniatiūrinis medis būtų kaip natūralus. Tačiau kai kurie medžiai kaip guoba ar Kaulenis (cotoneaster) turi smulkią struktūrą tinkamą formuoti mažo dydžio bonsai.

MAME BONSAI – patys mažiausi bonsai

Tai yra mažiausi bonsai, ant delno telpa 3 ar 4. Šis dydis pats nuostabiausias, bet priežiūra labai sunki, ir sunku suformuoti miniatiūrines detales. Dar šis dydis vadinamas kišeniniais bonsai.

Dar yra mikroskopinis dydis arba aguonos sėklos dydis, vadinamas KESHITSUBU. Šiuo atveju tai yra miniatiūrinių vazonėlių kolekcija, sėkla sėjama tiesiai į vazoną, norint gauti geriausius rezultatus.