indo parinkimasIndo parinkimas

Niekada nepersodinkite prieš formavimą. Po formavimo galima sodinti tiesiai į bonsai vazoną ar į laikino augimo indą. Labai svarbu parinkti tinkamą bonsai vazoną.  Atminkite, kad vazoną reikia parinkti suformuotam medžiui. Nepasirinkite vazono pirmiau ir neformuokite medžio pagal jį.

Šaknis kirpkite pagal vazono dydį ir formą. Dažniausiai vertikaliai augančias šaknis reikia nukirpti trumpai ar nulenkti į visas puses nuo kamieno. Šaknis, kurios auga tiesiai link kamieno pagrindo, reikia nukirpti atgal ar ištiesinti. Formuokite visą šaknų sistemą  panašią į apverstą dubenėlį.

Daugumai medžių priimtinos spalvos yra ruda, pilka, rausvai ruda. Visžaliams augalams geriausiai tinka neryškių spalvų neglazūruoti vazonai. Glazūruoti dažniausiai naudojami lapus metantiems medžiams.

Proporcija tarp medžio ir vazono

Vazono forma – Vazono forma turi derintis prie medžio stiliaus, formos ar tipo.

Kaskadinio stiliaus vazonas

Apskritai, vazonas kaskadinio stiliaus augalams turi būti gilus arba aukštas. Kartais galima naudoti vidutinio gylio indą, bet niekada nesodinkite šio tipo medžio  į negilų vazoną. Medžio aukštis nuo viršūnės iki žemiausio taško ir indo aukštis neturi būti tokie patys. Leidžiama, kad medžio pasvirimas būtų žemiau vazono, nes naudojant aukštą stovą, medis būna pakankamai aukštai.  Pasvirusio Medžio šakos neturi liesti stalo, ant kurio jis stovi.

Parenkant vazoną dvigubam kamienui, dvigubam medžiui, atžalai, atramai ir augalų grupei, pasirinkite ilgą, negilų vazoną. Reikia atsižvelgti į proporciją tarp aukščiausio medžio ir vazono ilgio. Vazono ilgis turi būti apie 1/3 arba mažiau negu aukščiausio medžio ilgis. Kartais indo ilgis gali būti daug didesnis, norint sudaryti pievos ar atviro lauko įspūdį. Kai turime kelių kamienų stilių, vazono ilgis turi būti maždaug 2/3 aukščiausio medžio aukščio.

BUNJIN stiliaus vazonasgali būti labai mažas, apvalus ir negilus, kad pabrėžtų medį. Idealiai tinka rankų darbo liaudies puodžių dirbiniai, jei jie ne perdaug spalvingi. Tai turi būti SHIBUI.

Daugumą lapus metančių medžių ar plačialapių visžalių galima sodinti į glazūruotą vazoną. Parinkite spalvą pagal lapų, žiedų, vaisių, uogų, sėklų spalvą. Pastelinės spalvos geriau tinka pavasario žiedams, o tamsios spalvos – tiems, kurie turi gražią lapiją rudenį. Senovinius glazūruotus vazonus (Korėjos, Kinijos, Japonijos gamybos) galima naudoti ir spygliuočiams, ir metantiems lapus bonsai.

Taip pat leidžiama naudoti neglazūruotus vazonus lapus metantiems medžiams. Kai kuriuos lapus metančius bonsai reikia sodinti į didesnį ir gilesnį vazoną, nes būtina atsižvelgti į šaknų būklę.

Bonsaigalima sodinti ne į vazoną, bet į uolas. Tačiau nereikia to painioti su “ISHIZUKE” arba nuo uolų nusvirusių augalų stiliumi.  Šis stilius bus pristatytas vėliau. Akmuo, kuris pakeičia vazoną, privalo turėti tokius elementus:

1. Turi būti kietas, šiurkštaus paviršiaus, ne perdaug glotnus ir trapus.

2. Spalva turi papildyti augalą, o ne užgožti. Tamsios spalvos – ruda, tamsiai raudona ar pilka labiau tinka negu kreidiškai balta ar kalkakmenio spalvos.

3. Forma ir dydis neturi užgožti medžio. Populiariausia forma – pailga arba laivo formos (FUNTA-GATA). Nenaudokite simetrinių formų – apvalios, kvadratinės ar trikampio, kurios yra gilios ir storos.

4. Dydis, ilgis, plotis ir gylis turi būti tokie pat, kaip vazono.

Nerekomenduojame naudoti vazonų su gėlių motyvais ar vaizdeliais, jei jie nukreipia dėmesį nuo medžio. Tinka gilus vazonas su kaligrafija, kurios subtilūs brūkšniai susilieja su kaskados linijomis.

Kaip parinkti priekį apvaliuose, kvadratiniuose, šešiakampiuose ar kituose lygiašoniuose vazonuose

Teisinga priekyje dėti vieną ar dvi konteinerio kojeles.  Kvadratiniame vazone paprastai priekiu pasirenkama plokštuma, bet galima naudoti ir kampą . Gilesniame kvadratiniame vazone priekiu renkamasi  plokštuma arba kampas. Negiliame šešiakampiame vazone priekis gali būti bet kuris iš šešių šonų.Giliame šešiakampiame vazone priekiu pasirenkamas kampas.