Appealing-garden-ideas-with-bonsai-trees-in-round-pot-on-concrete-floor-as-interior-decoration

3

Žmogus, auginantis bonsai, tai – sodininkas ir menininkas kartu paėmus.

Sodininkas žino, kaip medis auga, kaip jį galima pasodinti, persodinti, formuoti, laistyti ir prižiūrėti, kad jis gyvuotų tiek, kiek augdamas natūralioje gamtoje.

Menininkas mato medžio grožį ir suteikia jam tokį vaizdą, kad jis atrodytų kuo tikriau ir natūraliau.

Bonso formavimas susideda iš keleto komponentų. Iš vienos pusės jis tarsi paklūsta  tradicinėms japonų taisyklėms, tačiau nepaisant to, siūlo vis dar didelę meno ir estetikos komponavimo bei persipynimo laisvę.

Kuo labiau bonsas priartėja prie šio optimumo, tuo aukščiau yra vertinama jo kokybė  bei nustatoma vertė.

Kadangi mes visgi dirbame su augalais, tai reiškia, kad mes susiduriame su gamtos sukurtomis, vis kitokiomis sąlygomis, o kiekvienas augalas, kuris turėtų tapti bonsu, meta kaskart  naują iššūkį.

Geras bonsai dizaineris žino, kaip panaudoti savo išmoktą techniką ir žinias, kad galėtų paslėpti pradinių žaliavų klaidas ir pabrėžti įdomias vietas.

BENDRAS POŽIŪRIS Į BONSAI

Pasirinkite šalčiui atsparius augalus. Tai augalai augantys mūsų klimato sąlygomis. Dažniausiai naudojami spygliuočiai, ypač tinka kadagiai. Pušų šeima atspari šalčiui, bet dažniausiai trūksta tinkamų apdirbimui šakelių ir lėtai auga. Pradedančiam augintojui trūksta daug ir patyrimo. Yra daug šalčiui atsparių rūšių lapuočių, bet pagrindiniam formavimui mokomajame etape juos reikia naudoti vėliau. Pradedančiajam geriausiai iš lapuočių tiktų Carpinus Betulus (Skroblas).

Praktiška pradėti auginti bonsai reikia nuo mažo dydžio, bet ne perdaug mažo, taip vadinamas 15 – 30 cm dydis būtų laikomas tinkamu. Vėliau galima pereiti nuo 30 iki 150 cm aukščio.

Pagrindinis stilius, nuo kurio turi pradėti visi pradedantieji, yra tiesus kamienas, vadinamas CHOKKAN.

Mokomoji bonsai padėtis.

Į bonsai reikia žiūrėti taip, kad medžio vidurys būtų akių lygyje. Nežiūrėkite į medį iš apačios iš sėdimos padėties ir nežiūrėkite iš viršaus iš stovimos padėties.

Kiekvienas bonsai turi turėti priekinę pusę, iš kurios medis atrodo geriausiai.

Bonsai – viena aukščiausių meno formų, kuri sujungia menininko sugebėjimą ir sodininko praktiką. Norint sukurti natūralų ir gražų bonsai, reikia išmanyti simetriją, išbalansavimą ir proporciją.

Formavimo skiltis bus visada atnaujinama ir papildoma. Taip pat  joje pateiksime ir pasidalinsime žinomų bonsai meistrų patirtimi bei formavimo, priežiūros ypatumais.