2016 China (Nanxun) Bonsai without Borders Global Convention & The First “Black Scissors Global Bonsai Creators (Artists) Convention and The First 2016 Bonsai without Borders Global Convention Bonsai Invitational Exhibition.

Trumpas renginio pristatymas

:)

Štai aš Jau ir namuose. NanXun mieste baigėsi vienas įspūdingiausių renginių, kurį teko ne tik matyti, bet ir dalyvauti jame  su kitais garsiais Pasaulio bonsai meistrais.  Forume dariau pranešimą apie bonsai meną Lietuvoje, ir su kokiomis problemomis susiduriame. Taip pat prisidėjau ir prie formavimo, buvau Vaclav Novak  asistentu..

Iš pradžių buvo sunku suvokti, kaip įmanoma tokį lygio renginį surengti aplamai. Apie 300 dalyvių iš 36 Pasaulio šalių, visiems viskas pilnai apmokėta. Sutikimo, atidarymo  ir uždarymo programos su nuostabių maitinimu nevienam dalyviui atėmė žadą.  Tai suvoki ir ir gali suprasti tik tada, kai žinai, kad tokio lygio renginius remia pati Kinijos vyriausybė. Didesnės reklamos šaliai  ir miestui kuriame vyko renginys  turbūt niekas negali daugiau duoti, kaip tokio pobūdžio renginiai.

Vienintelis gal trūkumas – Kinijoje neveikia i Facebook, dėl ko negalėjome, siųsti naujausių naujienų tiesiogiai iš renginio. Daugelis pirko telefonus tenai ir taip teikė šviežiausią informaciją iš įvykio vietos. Man padėjo mano žmona Loreta, kuri čia Lietuvoje dalinosi per mano facebook, kitų draugų įkeltomis foto.

Kestutis Ptakauskas, Bonsai Studija, Ryto rasos sodas, bonsai, bonsai kursai, sakuros, china„Gala dinner“ apdovanojimų vakaras
Kestutis Ptakauskas, Bonsai Studija, Ryto rasos sodas, bonsai, bonsai kursai, sakuros, chinaGautas apdovanojimas

Pasaulinė bonsai plėtra, ypač kultūros ir meno srityje, reikalauja naujų originalių idėjų, prisidedant prie šios plėtros kūrimo. Kinija yra atsakinga puoselėti ir vystyti bonsai kultūrą supažindinant ir įtraukinat kitas tautas.Todėl buvo suplanuota pradėti organizuoti du visiškai naujus pasaulinius bonsai renginius Nanxun District, Huzhou, Zhejiang Porvince Of China gruodžio 6-9 dienomis: „Kinija Nanxun Bonsai without Borders Global Convention“ ir pirmasis “Black Scissors“ pasaulinė Bonsai meistrų (menininkų) konvencija.

Šis pasaulinis susitikimas, skirtas pritraukti ir atkreipti dėmesį visų bonsai entuziastų iš viso pasaulio bei tuo pačiu sudaryti galimybe susitikti  iškirtiniems bonsai meistrams. Tai pirmas kartas bonsai istorijoje, kur pirmos klasės bonsai meistrai iš daugelio šalių turėjo galimybę konkuruoti be parodyti savo įgūdžius vienoje scenoje su kitais meistrais. Bonsai meistrai atkeliavo iš Kinijos, Japonijos, Pietryčių Azijos, Europos, Lotynų Amerikos.

Į „Kinijos forumą“, buvo pakviesti įvairių bonsai organizacijų lyderiai iš įvairių šalių ir regionų. Kinijoje pirmą kartą buvo diskutuota pasaulines bonsai meno vystymosi kryptis.

Šiame renginyje dalyvavo: Kinija, Japonija, Lietuva, Malaizija, JAV, Kanada, Australija, Filipinai, Tailandas, Indija , Italija, Ispanija, Indonezija, Korėja, Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Venesuela, Argentina, Singapūras, Vietnamas, Vokietija, Belgija, Vengrija, Čekoslovakija, Armėnija, Švedija, Lenkija, Šveicarija, Danija, Graikija, Islandija, Portugalija, Norvegija, Olandija, Marokas, Kolumbija, Meksika, Brazilija, Peru, Kuba, Čilė, Pietų Afrika, Naujoji Zelandija, Izraelis.

Black Scissors

„Bonsai be sienų tarptautinė konvenciją“ įkurta Nanxun mieste, (Kinija) ir remia Nanxun Vyriausybė. Tai nepriklausomas ir naujas tarptautinis bonsai forumas, kuris neturi priklausyti kokiai nors oficialiai organizacija, korporacijos ar asociacijai. „Black Scissors“ – pasaulinė bonsai menininkų bendruomenė, kultūrinis judėjimas, kurio tikslas siekti ir skatinti  bonsai meno originalumą ir plėtrą  pasaulyje. Taip pat tai tarptautinė viešoji bendruomenės platforma, kuri neturi priklausyti kokiai nors oficialiai organizacijai, korporacijai ir asociacijai.

Tai pasaulinio mąsto bonsai kūrėjų ir  lyderių iš įvairių šalių ir regionų susitikimas. Šioje konferencijoje buvo diskutuojama apie bonsai meno esmę, jos vystymosi kryptis ir bonsai meno ateitį pasaulyje. Konferencijoje, pranešimus darė atstovai iš 23 pasaulio šalių.

Man, kaip Lietuvos atstovui, teko garbė daryti savo pranešimą trečiam, bet aptarti pirmąjį itin gerų atsiliepimų iš užsienio meistrų sulaukusio „Black Scissors“ forumo vykusio 2016 vasarą, Lietuvoje.

Kęstutis Ptakauskas, VšĮ „Bonsai Studija“

Kestutis Ptakauskas, Bonsai Studija, Ryto rasos sodas, bonsai, bonsai kursai, sakuros, china

IMG_2452

Akimirkos

Kestutis Ptakauskas, Bonsai Studija, Ryto rasos sodas, bonsai, bonsai kursai, sakuros, china

Kestutis Ptakauskas, Valcav Novak, Bonsai Studija, Ryto rasos sodas, bonsai, bonsai kursai, sakuros, china

Kestutis Ptakauskas, Bonsai Studija, Ryto rasos sodas, bonsai, bonsai kursai, sakuros, china

Kestutis Ptakauskas, Bonsai Studija, Ryto rasos sodas, bonsai, bonsai kursai, sakuros, china

Kestutis Ptakauskas, Bonsai Studija, Ryto rasos sodas, bonsai, bonsai kursai, sakuros, china