Viso Bonsai studija organizavo

10 tarptautinių bonsai ir suiseki parodų
5 Japonų menų festivalius
Europos bonsai ir suiseki Kongresas
Pasaulio Black Scissors kongresas
Išleista knyga apie  Japoniškus sodus
Pravesta apie 100 įvairių paskaitų apie bonsai meną.

Dalyvavimas Tarptautinėse organizacijose
2008 m. Bonsai studija įstojo į tarptautinį Bonsai klubą (Bonsai Club International BCI)

2008 m. Suteiktas tarptautinio bonsai instruktoriaus vardas

2010 m. Bonsai studija, kaip klubas išskirtinėmis teisėmis priimamas į Europos bonsai Asociaciją (EBA).

2015 m.  Black Scissors pasaulinę organizaciją

2015 m. Įkurta Lietuvos Bonsai asociacija.

2011 metai

Gruodžio 14d.

Dalyvauju Japonijos Imperatoriaus Akihito gimtadienio minėjime. Mano geriausi bonsai papuošė šį renginį. 

Lapkričio 15d. 

Susitikimas su EU-JAPAN fondo generaliniu sekretorium Shuji Kogi. 

Rugsėjo 30 – Spalio 2d.

Dalyvauju Europos bonsai ir suiseki kongrese Ratingen, Vokietija; Pristatau savo bonsai kolekciją.  

Birželio 9-12d.

Vilniuje surengiama VI-oji Tarptautinė bonsai ir suiseki paroda ir II-asis Japonijos kultūros festivalis.  |  |  |  |  | 

Gegužės 15d.

Sukurtas parodų internetinis portalas

http://www.bonsailithuania.com/

Gegužės 3d.

Su džiazo artiste iš Japonijos Keiko Borjeson McNamara surengiame nemokamą koncertą Vilniaus gyventojams. 

Gegužės 2d.

Vilniuje prie Nacionalinės dailės galerijos kartu su Gifu sakurų draugija, (Japonija), įkuriame sakurų parką. Pasodinta 50 sakurų. Bonsai studija nemokamai prižiūrės ir rūpinsis šiuo sakurų parku.    

Balandžio 12-14d.

Dalyvauju parodoje „Bonsai Slovakija 2011“. Pristatau savo bonsai kolekciją ir atlieku parodamąjį bonsai formavimą. Nitra, Slovakija. 

Balandis-Rugpjūtis

Sausis-Vasaris

Pravedami du workshop su Čekijos bonsai asociacijos prezidentu Vaclavu Novaku. 

Pravedami bonsai mokymai Vilniuje ir Alytuje 

2010 metai

Vasario 2d.

 

Tokijas, Japonija. Shuji Kogi kvietimu antrą kartą buvau pakviestas atvykti į Japoniją. Svečiuodamasis turėjau, keletą susitikimų su Shuji Kogi bei aplankiau viena žinomiausių bonsai parodų „Kofufu“. Netikėtai susipažinau ir užmezgiau draugystę su Japonijos džiazo atlikėja Keiko Borjeson McNamara, jos šeima ir draugais. Keiko Borjeson ir jos brolis padarė man įspūdinga kelione po Japoniją, kurios niekada nepamiršiu.  

Balandžio 17d.

 

Alytus, Lietuva. Bonsai studija „Sensei“ kartu su Čekijos bonsai asociacijos prezidentu Vaclav Novak organizavo Mokymus (workshop) Lietuvos bonsai mylėtojams.  

Gegužės 25-28d.

 

Ketvirtadienio popietę Kęstučio Ptakausko „Ryto rasos sodas“ Alytuje vyko Kultūrinis renginys „Rytų šalies mažieji stebuklai“. Šis renginys sulaukė garbingų svečių – čia viešėjo Japonijos, Ispanijos, Portugalijos ambasadoriai bei kitų šalių ambasadų darbuotojai. Jie buvo pakviesti pasigrožėti žydinčiu japonišku sodu ir Japonijos menininkių, vadovaujamų garsios džiazo pianistės Keiko Borjeson, programa. 27 d. Ryto Rasos Sode skambėjo Koto kanklės ir japoniškos dainos, kvepėjo arbata, simboliškai atidaryta sakės bačka, sukurta elegantiška ikebana, demonstruojamas kimono, lietuviški vardai virto japoniškais hieroglifais. Ramybės 23, Alytus.  |  
Įvyko penktoji Tarptautinė Bonsai ir Suiseki paroda. Čia savo darbus demonstravo čekas V. Novak, alytiškis R. Jegelevičius ir K. Ptakauskas.

Birželio 13d.

 

Ciurichas, Šveicarija. Čia įvyko Europos Bonsai ir Suiseki kongresas (EBA). Kongrese pristačiau Lietuvą ir bonsai veiklą. Šiame kongrese Lietuva tapo 19 Europos valstybe, skleidžiančia ir propaguojančia bonsai meną ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.  |  

Rugpjūčio 8-15d.

 

Norrkoping, Švedija. Keiko Borjeson kvietimu aš kartu su žmona Loreta lankiausi Švedijoje, Norrkoping mieste. Šio miesto „Rotary“ klube skaičiau paskaitą apie bonsai meną. Buvome susitikę su Švedijos bonsai asociacijos prezidentu bei klubo nariais. Dalyvavome nuostabioje ekskursijoje po Švedijos miestus. 

Rugsėjo 5d.

 

VŠĮ „Bonsai studija“ bendradarbiaujant Zapyškio medelynui „Kika Flora“ šį rugsėjį surengėme seminarą „Japoniški sodai ir augalų formavimas“. Seminarą vedė žinomas visame pasaulyje landšafto architektas iš Japonijos Shiro Nakane bei bonsai formavimo meistras, Kęstutis Ptakauskas. Kaunas, Lietuva.  |  

Rugsėjo 8d.

 

Praha, Čekija. Dalyvavau Čekijos nacionalinėje bonsai ir suiseki parodoje – kongrese. Mano bonsai pelnė vieną iš pagrindinių apdovanojimų.  

Rugsėjo 15d.

 

Alytus, Lietuva. „Ryto rasos sodą“ aplankė, didžiausios augalų auginimo ir pardavimo Europoje Vokietijos kompanijos Bruns atstovas Gerhard Höpfner.  

Rugsėjo 18d.

 

Alytus, Lietuva. Lietuvoje lankėsi EU – Japan Fest komiteto generalinis sekretorius Shuji Kogi. Su juo aptarėme tolimesnę mano veiklą. Gauvau pakvietimą vėl aplankyti Japoniją.

Lapkričio 8 – Gruodžio 5

 

Ezė, Prancūzija. Formavau medžius privačioje viloje.

Gruodžio 7-11d.

 

Alytus, Lietuva. „Ryto Rasos“ sodą aplankė Nishikigoi japoniškų karpių augintojai. Tai pirmasis jų vizitas Lietuvoje. Susitarėme, kad į bonsai parodą ir antrąjį Japonijos menų festivalį jie atsiveš ir demonstruos šias nuostabias žuvis.

Gruodžio 8d.

 

Vilnius, Lietuva. Į Lietuvą atvyko EU – Japan Fest komiteto generalinis sekretorius Shuji Kogi. Šia proga Japonijos ambasados rezidencijoje, Japonijos ambasadorės Miyoko Akashi kvietimu, dalyvavau susitikime – vakarienėje.

Gruodžio 13d.

 

Alytus, Lietuva. Pradėta ruošti VI bonsai ir suiseki parodą bei II Japonijos menų festivaliui Vilnius 2011. Kadangi šių 2011 m. spalio 10 dieną švenčiamos dvidešimtosios diplomatinių santykių atkūrimo tarp Japonijos ir Lietuvos Respublikos metinės. Idėja yra tokia: Dvidešimt pasaulio šalių dalyvių, dvidešimt Japonijos meno šakų, dvidešimt diplomatinių santykių atkūrimo metų. Tokie skaičiai vainikuoja dviejų šalių draugystę ir ištrina geografinius atstumus bei sujungia tautų kultūras. Tai bus unikalus renginys ne tik Baltijos šalyse, bet ir visoje Europoje.

2009 metai

Į BCI pasaulio bonsai techninių ekspertų katalogą ”International Bonsai Instructors”- įtraukta mano pavardė.

Balandžio 16 – 19d. 

 

Dalyvavau tarptautinėje bonsai ir suiseki parodoje ”Bonsai Slovakija 2009”, Nitra. Šioje parodoje bonsai medelis Fagus crenata pelnė viena iš pagrindinių apdovanojimų. Pirmą kartą buvo suteikta garbė atlikti parodomąjį bonsai formavimą. Po parodos gavau kitus pakvietimus atlikti parodomuosius formavimus kitų šalių parodose. 

Gegužės 8d.

 

Mano kvietimu Ryto rasos sode lankėsi J.E. Japonijos ambasadorė Lietuvoje Miyoko AKASHI, ambasadorės patarėja Izumi Seki, antrasis sekretorius Haruhiru Tsunashima ir Gabija Traškaitė. Vizito metu apžiūrėjo mano Ryto Rasos Sodą Bonsai sodą ir Bonsai muziejų aš trumpai pristačiau sodo istoriją, savo veiklą populerinant bonsai meną Lietuvoje ir mano bonsai veiklą tarptautinėje arenoje. Praeitais metais mes savo gatvėje pasodinome sakurų alėją. Šiais metais sakuros pražydo, todėl nutarėme gyventojams, kurie rūpinasi ir prižiūri sakuras įteikti sertifikatus, tai pirmoji sakurų alėja Lietuvoje. Tuo pačiu japonijos ambasadorė galėjo pasigrožėti gatvėje pasodintomis sakuromis ir paprašėme jos, kad įteiktų sertifikatus gatvės gyventojams. Buvo perkirpta sakurų atidarymo juostelė.  

Liepos  19d.

 

Japoniško stiliaus „Ryto rasos sodą“ aplankė svečiai iš viso pasaulio: Japonijos, JAV, Brazilijos, Argentinos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos, Italijos, Vokietijos, Šveicarijos, Čekijos, Slovakijos, Ispanijos, Olandijos, Lenkijos, Rusijos, Švedijos, Norvegijos, Bulgarijos, Pakistano, Prancūzijos ir kt. Čia taip pat vyko įvairūs kultūriniai renginiai, parodos.  

VDU Japonistikos studijų centro organizuota vasaros mokykla „Tarp Japonijos ir Korėjos“. 

Spalio 5 – 19d.

 

Japonijos Fondo kvietimu viešėjau Japonijoje. Man buvo sudarytos išskirtinės sąlygos susipažinti su Japonija, jos kultūra ir tradicijomis. Viešėdamas Rytų kultūros lopšyje man buvo suteikta garbė aplankyti Japonijos Imperatoriaus rūmus ir imperatoriškąją vilą Katsurarikyu.  |  

Spalio 30d. – Lapkričio 6d.

 

Taoyuan, Taivanas. Dalyvavau 10 th ASIA – PACIFIC bonsai ir suiseki programoje „Convetion & exhibition“. Šiame renginyje dalyvavo daugiau, kaip iš 50 pasaulio šalių atvykusių bonsai ir suiseki meistrų. 

Gruodžio 3d.

 

Japonijos imperatoriui sukako 74-eri metai. Dalyvavau Japonijos ambasados surengtame renginyje, minint šią svarbią datą. Mano Bonsai kolekcija papuošė šį svarbų renginį. Vilnius, Lietuva. 

2008 metai

Birželio 14d.

 

„Ryto rasos sode“ įvyko ”IVtarptautinė bonsai ir suiseki paroda Alytus 2008”, kurios metu buvo atidarytas Bonsai muziejus. 
Balandžio 26d.

 

Dalyvavau keliose tarptautinėse parodose Europoje ir EBA kongrese Vienoje (Austrija), kuriame mano bonsai Pinus parviflora pelnė vieną iš pagrindinių apdovanojimų. 
Rugsėjo 24 – 28d.

 

BCI —IBS Bonsai ir Suiseki Kongrese Saint Vincent (Italija). 
 

 

Bonsai studija „Sansei“ priimta į BCI organizaciją,
 

 

Kęstutis Ptakauskas patvirtintas šios organizacijos techniniu ekspertu.
 

 

Mano bonsai įtrauktas į BCI —IBS kongreso išleistą katalogą „The best Bonsai & Suiseki 2008”.
rugsėjo 19d.

 

Dalyvavau tarptautinėje bonsai parodoje Uherske Hradište (Čekija)
spalio 17-20d.

 

Dalyvavau XXV-oje tarptautinėje jubiliejinėje parodoje Budapešte (Vengrija).
rugsėjo 4 – 6d. ir spalio 4-7d.

 

Surengtos dvi personalinės parodos Vilniuje ir Druskininkuose.

2007 metai

Su bonsai kolekcija dalyvavau parodoje ”Bonsai Slovakija 2007” Nitra. Bonsai medelis Pinus parviflora apdovanotas specialiu prizu.
Surengta ”III-ji tarptautinė bonsai ir suiseki paroda ”Alytus 2007” kartu su Japonų tradicinių menų festivaliu. Parodoje dalyvavo 25 Japonijos meistrų ir menininkų delegacija, o taip pat 40 meistrų iš 12 pasaulio šalių: Italijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Čekijos, JAV, Lenkijos, Slovakijos, Vengrijos, Latvijos, Rusijos ir Lietuvos. Parodoje demonstruota apie 200 bonsai ir 30 suiseki. Lietuvos ir Japonijos menininkai demonstravo įvairiausius japonų tradicinius menus, atspindinčios Japonijos kultūra. Paroda vyko 2 tūkst. kv. m. plote, ją aplankė apie 15 tūkst. žiūrovų.
Mano bonsai Pinus thunbergi pelnė viena iš pagrindinių Grand prix prizų.

2006 metai

Surengtos personalinės bonsai parodos ir skaitomos paskaitos įvairiuose Lietuvos miestuose.
Bonsai kolekcija dalyvavo parodoje ”Bonsai Slovakija 2006” Nitra. Vienas iš bonsai kolekcijos medelių Juniperus pelnė apdovanojimą.
Surengti mokymai Lietuvos bonsai mėgėjams, kuriuos vedė pirmųjų dviejų parodų nugalėtojai V. Novak ir J. Zaar.
Mano du bonsai buvo įtraukti į katalogą „Gold Awarded Penjing of the World“.

2005 metai

Dalyvavau tarptautinėje bonsai ir suiseki parodoje ”Bonsai Slovakija 2005” Nitra.
Kartu su bonsai meistrais M. Gaida ir V. Novak  rengėme mokymus Lietuvos bonsai mėgėjams.
Alytuje surengta ”II-ji tarptautinė bonsai ir suiseki paroda Alytus 2005”, kurioje dalyvauvo meistrai iš Japonijos, Amerikos, Šveicarijos, Vokietijos, Čekijos, Slovakijos, Lenkijos ir Lietuvos. Parodos metu buvo demonstruojama 150 bonsai, 35 suiseki, o taip pat tradiciniai japonų menai: katana kardai, raku keramika, sumi-e, kaligrafija, kimono ir kt. Parodą aplankė apie 10 tūkst. žiūrovų. Mano bonsai Rhododendron pelnė vieną iš Grand prix apdovanojimų.
Visuomenei pristatytas dokumentinis filmas apie II-ją tarptautinę bonsai ir suiseki parodą Alytus 2005.

2004 metai

Vladimir ir Alena Ondejčik (Slovakija) kvietimu dalyvauju tarptautinėje bonsai ir suiseki parodoje ”Bonsai Slovakija 2004” Nitra.
Bonsai studijos pas Mark Neolander (Belgija), Jurgen Zaar (Vokietija), V. Novak, M. Gajda, V. Ondejčik.
Surengta ”I-oji tarptautinė bonsai ir suiseki paroda Alytus2004”. Parodoje dalyvavo bonsai ir suiseki meistrai iš Japonijos,D. britanijos, Vokietijos, Čekijos, Slovakijos, Lenkijos, Rusijos ir Lietuvos. Parodos metu buvo pristatyta ne tik bonsai ir suiseki, bet ir kiti tradiciniai japonų menai – kaligrafija, sumi-e, katana, kimono, arbatos gėrimo ritualas ir pan. mano bonsai kolekcija apdovanota Grand prix prizu.
Personalinės bonsai parodos Vilniuje ir Druskininkuose, surengti mokymai Lietuvos bonsai mėgėjams.
Visuomenei pristatas dokumentinis filmas apie I-ąją tarptautinę bonsai ir suiseki parodą Alytus 2004.

2003 metai

Sukurta interneto svetainė www.bonsai.lt.
Pirmasis penkių bonsai medelių kolekcijos pristatymas Lenkijos bonsai asociacijos rengiamoje tarptautinėje bonsai ir suiseki parodoje ”Ksiaz Castel 2003”.
Pirmosios pažintys su Europos bonsai meistrais, studijos pas Vaclav Novak (Čekija), Vladimir Ondejčik (Slovakija), Marek Gajda (Lenkija).
Čekijos bonsai asociacijos kvietimu dalyvavau Europos bonsai ir suiseki (EBA) kongrese Jihlavoje (Čekija), pažintis su naujais bonsai meistrais.
Dalyvavau tarptautinėje bonsai ir suiseki parodoje Lenkijoje ”Zielen to Zycie” Varšava 2003.
Su žymia sumi-e meistre Dalia Dokšaite Vilniuje surengėme tarptautinę sumi-e ir bonsai parodą “Medis”.
Įregistruota viešoji įstaiga „Bonsai studija Sansei“, pradėta rengti bonsai meno mokymai Lietuvos bonsai mėgėjams.

1996 – 2002 metai

Privataus japoniško stiliaus sodo „Ryto rasos sodas“ kūrimas.

1990 metai

Pirmieji bandymai savarankiškai formuoti medžius, jamadori paieška.

1989 metai

Literatūros apie bonsai ir japoniškų sodų meną paieška.

1988 metai

Pirmoji pažintis su bonsai ir japoniškų sodų menu.