Truputis istorijos

Lietuvos bonsai asociacija kartu su „Black Scissors“ bendruomene rugsėjo 2-4 dienomis Alytuje rengia jau dešimtąją bonsų ir suisekių parodą. Kartu su paroda penktąjį kartą vyks ir Japonijos kultūros festivalis. Renginys šiemet pasitiks svečius smarkiai pasikeitęs bei išsiplėtęs.

Bonsai paroda

„Tikiuosi, kad šis festivalis ne tik pristatys bonsai medelius, pakvies domėtis jų auginimu, bet ir pakvies Lietuvos visuomenę į magišką Japonijos kultūros pasaulį, paskatins domėtis šia šalimi,“ teigia renginio organizatorius, Lietuvos bonsai asociacijos vadovas Kęstutis Ptakauskas, renginį organizuojantis jau dešimtą kartą.“
Maristika, bonsai studija, ryto rasos sodas, raimundas, kestutis
Mecenatas
Dienraštis 15min, 15min, Black Scissors, Japonijos Kultūros Festivalis, Bonsai studija, ryto rasos sodas, Haltex
Didysis rėmėjas
Dienraštis 15min, 15min, Black Scissors, Japonijos Kultūros Festivalis, Bonsai studija, ryto rasos sodas
Didysis informacinis rėmėjas
Bonsai paroda AlytusLRT video reportažas iš ryto laidos „Labas rytas Lietuva“

Bonsai paroda Alytus, Bonsai paroda, Ryto rasos sodas, Kestutis Ptakauskas

Alytuje vyksiančiame renginyje dalyvaus meistrai iš 21 pasaulio šalies, kurios apima penkis žemynus. Savo srities profesionalai pademonstruos savo bonsai medelius bei akmenų kompozicijas, vadinamas suisekiais. Renginio metu bus galima ne tik pamatyti šių rytietiškų meno kūrinių parodą, bet ir sužinoti daug naujo apie Japoniją ir jos kultūrą. Kaip jau įprasta, festivalio metu vyks ir paskaitos bei demonstracijos apie arbatos gėrimo ceremoniją, japoniškus Koi karpius, kaligrafiją.

Pirmąją dieną Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro vadovas Aurelijus Zykas pristatys šiais metais pasirodžiusį elektroninį japonų kalbos žodyną, o VDU Japonistikos klubo „Hashi“ atstovė Roberta Mašidlauskytė papasakos apie Japonijos pop kultūrą. Lankytojai galės apžiūrėti tradicinius japoniškus kimono. Be to, pirmą kartą Lietuvoje svečiai galės pamatyti ir japonų atliekamo japoniško komiškojo teatro Kiogeno pasirodymą. Kiekviena renginio diena bus vainikuota džiazo atlikėjų iš Japonijos pasirodymu.

Akimirkos

Bonsai paroda 2016 Alytus atidarymo koncertasAkimirka iš koncerto
Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje sveikinimo žodisJaponijos ambasadoriaus Lietuvoje sveikinimo žodis

Paroda tęsiasi

Aktyvią veiklą mėgstantys renginio svečiai galės ne tik išgirsti paskaitas apie japoniškus kovos menus, bet ir patys juos išbandyti.

Renginyje laukiami ir vaikai, kurie nebus palikti be veiklos: antroji festivalio diena, šeštadienis, yra skirta būtent jiems. Šią dieną įprastas paskaitas papildys ir praktiniai užsiėmimai, per kuriuos vaikai turės progą pažinti Tekančios šalies kultūrą ir papročius. Mažiesiems lankytojams skirtos dirbtuvės vyks visas festivalio dienas.

Bonsai paroda 2016 Alytus, kovos menai z1

Bonsai paroda AlytusLRT video reportažas iš festivalio Alytuje
rugute

.

Šių metų festivalis turi kilnią misiją – paskutinę festivalio dieną, rugsėjo 4 d. 18 valandą vyks uždarymo koncertas, kurio metu svečiai bus kviečiami pasidalinti savo gerumu ir paremti fondą „Rugutė“, besirūpinantį onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais.

Koncertuoja Keiko Borjeson ir Ieva Zasimauskaitė

Pabaiga

„Tikiuosi, kad šis festivalis ne tik pristatys bonsai medelius, pakvies domėtis jų auginimu, bet ir pakvies Lietuvos visuomenę į magišką Japonijos kultūros pasaulį, paskatins domėtis šia šalimi.“ – Kęstutis Ptakauskas

Dėkojame partneriams, rėmėjams, visiems kurie prisidėjo organizuojant šį renginį. Ypatingai didelis AČIŪ savanoriams!